O nas

Szkoła Lotnicza ATO Exin powstała na początku obecnego wieku w ramach funkcjonującego od początku lat dziewięćdziesiątych Przedsiębiorstwa Exin Sp. z o.o. , jako odpowiedź na szybko rosnące zainteresowanie wszelkiego rodzaju szkoleniami lotniczymi.

W pierwszym okresie działalności koncentrowaliśmy się głównie na organizacji kursów teoretycznych z zakresu niezbędnego do uzyskania uprawnień pilota samolotowego turystycznego, zawodowego oraz liniowego. W kolejnych latach rozszerzaliśmy o zakres szkoleń praktycznych, pozyskując kolejne samoloty.

Obecnie Szkoła Lotnicza ATO Exin posiada trzy samoloty typu Cessna 152, jeden 150, oraz Piper Arrow PA-28. W roku 2009 zakupiliśmy symulator lotu ELITE S812 FNTP II posiada on europejski certyfikat kwalifikacji szkoleniowego urządzenia symulacji lotu FSTD. Urządzenie skonfigurowane jest na dwa typy samolotów: Cessna 172 RG (single engine) oraz Piper Seneca III (Multi engine).

Posiadamy zaplecze szkoleniowe oraz hangar usytuowany na terenie Lądowiska w Świdniku. Daje nam to możliwość szkolenia pilotów oraz kandydatów na pilotów w pełnym zakresie, poczynając od uprawnień PPL(A), CPL(A), IR(A), MEP(L) kończąc na ATPL(A) – teoria. W związku z powstaniem lotniska komunikacyjnego Lublin – EPLB, które jest wyposażone w pomoce nawigacyjne, takie jak ILS i VOR, możemy wykonywać szkolenia IFR w lotach kontrolowanych bezpośrednio u nas. Szkolenia z zakresu IFR wykonywane są bez dodatkowych przelotów na inne lotniska.

Naszą mocną stroną jest profesjonalna, posiadająca duże doświadczenie lotnicze kadra instruktorów szkoleń teoretycznych i praktycznych, rekrutująca się zarówno z „małego” i „dużego” lotnictwa. Znajduje to odzwierciedlenie w dużej zdawalności egzaminów państwowych przez absolwentów naszej Szkoły.

Wszystkich zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji, jak i tych pragnących zasmakować lotniczej przygody po raz pierwszy, zapraszamy do Szkoły Lotniczej ATO Exin.

Zapytaj o szkolenie, a otrzymasz indywidualną ofertę plus gratis !

Skorzystaj z niej i otwórz sobie drzwi do kariery pilota .

Możliwość budowania nalotu dowódczego i nabywanie innych uprawnień do CPL/ATPL to nasza mocna strona.

Ceny są ustalane indywidualnie w zależności od posiadanych uprawnień i oczekiwań klienta. W celu ustalenia cen prosimy o kontakt.

Historia Przedsiębiorstwa EXIN

Historia Przedsiębiorstwa EXIN Sp. z o.o – jednej z pierwszych prywatnych firm lotniczych w Polsce – zaczyna się w styczniu 1991 roku. W początkach działalności firma świadczyła usługi na śmigłowcach Mi-2, takie jak gaszenie  pożarów w Portugalii, loty widokowe oraz śmigłowcowe usługi dźwigowe (m.in. instalacja figury koziołka na dachu lubelskiego ratusza). Jesienią 1992 roku rozpoczęliśmy loty czarterowe dla firmy kurierskiej DHL samolotem L-410 Turbolet dwa lata później zamieniliśmy go na większy Antonov An-26. W szczytowym okresie działalności eksploatowaliśmy 6 własnych tego typu statków powietrznych. Stała i owocna współpraca z DHL odbywała się na regularnych trasach do europejskich miast: Liege, Berlin, Lipsk, Tallin, Helsinki, Marsylia, Nicea, Kopenhaga, Stavanger, Bordaux, Nantes

W 1996 roku obsługiwaliśmy rajd Granada-Dakar w Afryce. W 1997 roku rozpoczęliśmy loty czarterowe ad hoc dla międzynarodowych klientów. 2001 do 2004 roku wykonywaliśmy loty  dla  firm kurierskich TNT W 2006 roku  realizowaliśmy powtarzalne loty dla Poczty Szwedzkiej oraz angielskiej Royal Mail. W roku 2012 jeden z naszych samolotów An-26 udostępniliśmy do zdjęć filmu fabularnego "Bilet na Księżyc" z Anną Przybylską w roli gł. Od początku XXI wieku przedsiębiorstwo Exin Sp. z o.o. wychodząc naprzeciw potrzebom rynku lotniczego rozpoczęło działalność szkoleniową. Na niebie całego świata latają  piloci  wyszkoleni od podstaw w naszej firmie.

View the embedded image gallery online at: