+48 795 424 351 +48 606 954 854

  • 1
  • 2

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem


Symulator Lotu

Szkoła Lotnicza ATO EXIN posiada symulator FNPT II który głównie jest przeznaczony do Szkolenia i treningu w lotach według przyrządów bez widoczności ziemi.
Na symulatorze tym można ustawiać różne warianty pogody takie jak: wielkość zachmurzenia, widzialność, podstawa chmur, prędkość i kierunek wiatru przy ziemi i na różnych wysokościach, turbulencję, oblodzenie, dzień, noc oraz wiele różnych symulowanych niesprawności przyrządów jak również niesprawności pracy silnika samolotu.
Te wszystkie ustawienia można zmieniać również w czasie wykonywania lotu. Posiada kolorowy system wizualizacji terenu i lotnisk komunikacyjnych całej Europy wyświetlany z trzech rzutników na ekranach.

Symulator nasz może być w wersji samolotu jednosilnikowego z chowanym podwoziem oraz przestawialnym śmigłem - jest to samolot Cessna 172 RG, oraz może być w wersji samolotu dwusilnikowego - Piper Seneca III.

Symulator posiada Certyfikację Kwalifikacji FSTD dla poziomu szkoleniowego urządzenia symulacji lotu FNPT II wydaną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Zakres szkoleń:

  1. Szkolenie praktyczne do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A)

  2. Szkolenie praktyczne do licencji pilota samolotowego zawodowego CPL(A)

  3. Szkolenie praktyczne do uzyskania uprawnienia do wykonywania lotów według przyrządów IR(A)SE oraz IR(A)ME

  4. Szkolenie praktyczne do uzyskania uprawnienia instruktora Szkolenia na urządzeniach syntetycznych – STI(A)

Każdy klient z zewnątrz może do nas przyjść i wykonać lot na naszym symulatorze po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

 

View the embedded image gallery online at:
http://szkola.exin.pl/pl/symulatory/symulator#sigFreeId7032b29177